مسابقات اژدها در بازی دراگون فلایت
مسابقات اژدها در بازی دراگون فلایت

معرفی داستان دراگون فلایت

بسته الحاقی بعدی WoW چند اژدهای جدید به بازی اضافه می کند که می توانید سوار آن ها شوید و به سرزمین اژدها سفر کنید. نام این بازی دراگون فلایت است که می توانید از لینک درج شده نسخه های مختلف آن را خریداری کنید. 

بسته الحاقی دراگون فلایت


بازی wow Dragonflight ما را به طور مستقیم از شدولند بیرون می کشد و به جزایر افسانه ای اژدها می برد. جایی که می توانید انتظار چیزی های جدیدی داشته باشید (خرید شدولند از لینک درج شده). برای مثال، انواع اژدها مانند اژدهای سبز، اژدهای قرمز، اژدهای آبی، اژدهای برنزی و اژدهای سیاه که هر کدام توانایی های منحصر به فردی برای محافظت از دنیا دارند. 

 

داستان دراگون فلایت بسته الحاقی جدید World of Warcraft

این بازی ما را به سرزمین اژدها می برد. جایی که هر دو جناح Alliance و Horde با اسرار باستانی به پا خاسته ای مواجه می شوند. در حال حاضر بسته الحاقی بازی دراگون فلایت و نسخه pre-patch آن هر دو تاریخ انتشار قطعی دارند. بنابراین طولی نمی کشد بتوانید وارد بازی دراگون فلایت وارکرافت شوید و کلاس جدید Dracthyr Evoker خودتان را بسازید. اطلاعات زیادی در مورد بسته الحاقی جدید وجود دارد. از مناطق و نژاد جدید گرفته تا آپدیت های رابط کاربری و تغییراتی در سیستم استعداد بازی. در این مقاله به معرفی آنچه در مورد بازی دراگون فلایت می دانیم می پردازیم. پیشنهاد می کنیم داستان بازی وارکرافت را از لینک درج شده مشاهده نمایید. 

تاریخ انتشار دراگون فلایت چه زمانی است؟

بازی دراگون فلایت در تاریخ 28 نوامبر 2022 منتشر شد و در حال حاضر امکان خرید آن در فروشگاه Battle.Net وجود دارد. تاریخ انتشار نسخه pre-patch بازی در دو فاز اعلام شد. مرحله اول شامل مواردی مانند درخت استعداد جدید و تغییرات اساسی رابط کاربری برای انتشار در 25 یا 26 اکتبر روی سرورهای اتحادیه اروپا در نظر گرفته شد. مرحله دوم به همراه رویدادهای طوفانی و نژاد جدید Dracthyr Evoker در تاریخ 15 نوامبر در دسترس قرار گرفت.


آیا بازی Dragonflight نسخه بتا دارد؟

نسخه بتا بازی دراگون فلایت وارکرافت در ابتدای سپتامبر از فاز آلفا به فاز بتا تغییر پیدا کرد. روش مطمئنی برای ورود به فاز بتای بازی وجود ندارد، اما اگر می خواهید شانس خود را امتحان کنید، می توانید وارد وب سایت رسمی دراگون فلایت شوید و دکمه Beta Opt-in را در پایین صفحه فشار دهید. البته در زمان نوشتن این مقاله، به دلیل انتشار نسخه های رسمی بازی، دسترسی به نسخه بتا برداشته شده است.
وقتی در ابتدا اعلام شد که دراگون فلایت در سال 2022 عرضه می شود، هیچ نشانه ای از انتشار نسخه آلفا نبود. در ادامه مشخص شد که همه این موارد بخشی از یک برنامه آزمایش و انتشار فشرده تر بودند. به طوری که نسخه های رسمی بازی در تاریخ اعلام شده در دسترس بازیکنان قرار گرفتند. برای مشاهده و خرید تمامی بازیهای وارکرافت و کاراکترها و خرید wow وارد لینک درج شده شوید. 

فکت های سریع در مورد بازی WoW: Dragonflight

 • حداکثر سطح قابل دستیابی: 70
 • نژاد قابل بازی جدید: Dracthyr که اژدها هستند
 • مانت جدید: اژدهاهای قابل راندن
 • مناطق جدید: چهار منطقه جدید، یک منطقه starter جدید
 • تغییرات اساسی سیستم: بازسازی HUD، سیستم استعداد جدید، آپدیت حرفه های بازی
 • محتوای گروهی: هشت سیاه چال جدید و یک تاخت و تاز جدید

 

نژاد Dracthyr

کلاس های نژاد اژدهای قابل بازی جدید دراگون فلایت

گیمرها می توانند در بسته الحاقی جدید بازی وارکرافت در نقش اژدها بازی کنند. نژاد جدید یعنی Dracthyr دارای فرم های اژدها مانند و انسان نما می باشد و هر دو فرم نیز هنگام ایجاد شخصیت، قابل سفارش سازی هستند. البته به گفته بلیزارد، شرکت سازنده بازی، نژاد اژدها آنقدر خاص است که با هیچ کدام از کلاس های شخصیتی موجود در بازی سازگاری ندارد. نژاد جدید دارای کلاس منحصر به فرد خود است که با نام Evoker شناخته می شود. بازیکنان پس از ایجاد کاراکتر در این نژاد، می توانند جناح اصلی خود را از میان Horde و Alliance انتخاب کنند.
نژاد اژدهای بازی دراگون فلایت دارای حملات خاصی است. آن ها می توانند در حال پرواز بر فراز دشمنان، از نفس خود استفاده کنند. همچنین می توانند با بال های خود باد آزاد کنند. امکان استفاده از توانایی های جادویی به عنوان DPS یا شفادهنده نیز برای آن ها وجود دارد.

اینو حتما ببین  پت رایگان وارکرفت free pet


بعضی دیگر از ویژگی های Dracthyr عبارت هستند از:

 • آن ها از مرحله 58 شروع می کنند.
 • زره فلزی می پوشند.
 • منطقه شروع خود را دارند.
 • دو تخصص دارند، یکی DPS میان رده و دیگری Healer یا درمانگر.

 

مناطق جدید در داستان بازی دراگون فلایت

داستان و مناطق جدید بازی دراگون فلایت وارکرافت

 • دراگون فلایت منطقه جدیدی به نام Dragon Isles یا جزایر اژدها را به بازی اضافه می کند. این منطقه به چهار قسمت تقسیم می شود: سواحل بیداری، دشت های Ohn’ahran، دهانه لاجوردی و تالدراسوس باستانی مرکز پایتخت جدید Valdrakken.

 • جزایر اژدها همواره یکی از بخش های اسرارآمیز وارکرافت بوده و در بسته الحاقی جدید، بازیکنان با تمام اسرار باستانی آن آشنا خواهند شد. به گفته بلیزارد، جزایر اژدها زمانی که هنوز دنیا جدید بود، مرکز قلمرو اژدها بودند. مدت ها پیش، در طول رخداد جدایی Azaroth از قاره هایش، جادو به حالت خفته تبدیل شد. به همین دلیل، اژدهاها مجبور به ترک جزایر شدند.

 • علاوه بر نژاد اژدها، چندین نژاد فانی دیگر در جزایر وجود دارند که بازیکنان با آن ها آشنا خواهند شد. برای مثال، عناصر نیمه غول پیکر Djaradin دشمنان قدیمی اژدهاها هستند. همچنین شاهد بازگشت توسکارهای شبیه گراز دریایی به بازی هستیم. همچنین می توان به تمدن قدیمی قنطورس هایی اشاره کرد که در جزایر زندگی می کنند.

اژدها سواری در داستان بازی دراگون فلایت

اژدها سواری بسیار بهتر از پرواز به نظر می رسد!

 • بازی دراگون فلایت علاوه بر اینکه به بازیکنان اجازه می دهد به عنوان اژدها بازی کنند، امکان اژدها سواری و شخصی سازی اژدها را فراهم می کند. به گفته بلیزارد، مانت ها با خصوصیات ظاهری متفاوتی مثل پوزه، شاخ و رنگ قابل دسترس هستند. همچنین درخت استعداد به بازیکنان اجازه می دهد آن ها را برای پروازهای سریعتر و دورتر آماده کنند.
 • کارگردان بازی WoW یون هازیکوستاس تاکید کرده که آنلاک کردن اژدها سواری به صورت گسترده انجام می شود. او می گوید: ما در مورد فلسفه پیشرفت کاراکترها صحبت کردیم و اینکه چه پیشرفتی را باید در نظر بگیریم که بازیکنان پشت کیبورد بخواهند آن را در اکانت های خود به دست آورند. راحت بودن فرایند پیمایش یکی از چیزهای سرگرم کننده است. آنلاک کردن همان توانایی برای کاراکترهای بعدی خیلی جذاب نخواهد بود.
 • بازی دراگون فلایت به بازیکنان اجازه می دهد اژدها سواری را تجربه کنند. چیزی که به نظر می رسد درگیر کننده تر از پرواز عادی باشد که در حال حاضر در بازی WoW وجود دارد. اژدها سواری روش متفاوتی برای پرسه زدن در دنیای Azeroth است. توسعه دهندگان بلیزارد در مورد نحوه حرکت و تاثیر گرانش بر آن صحبت کرده اند. همچنین انیمیشن های جدید برای غواصی و بشکه نوردی در اطراف جزایر در نظر گرفته شده است.
 • اژدها سواری جایگزینی برای پرواز سنتی در بازی نیست. بلکه به بازیکنان امکان می دهد در مناطق جدید دراگون فلایت به آسمان بروند. توانایی پرواز در بازی معمولا فقط در گستره خاصی به دست می آید و در پشت مجموعه ای از دستاوردها قرار می گیرد. برای دراگون فلایت نیز همین طور است. یعنی بازیکنان می توانند تا جای ممکن از اژدها سواری به جای پیشروی با پای پیاده استفاده کنند.

آیا قصد خرید wow dragonflight را دارید؟ روی لینک درج شده کلیک کنید. 

سفارشات Crafting

حرفه های بازی Dragonflight بازسازی شده اند

برای بسته الحاقی دراگون فلایت، حرفه های بازی World of Warcraft تغییراتی پیدا کرده و نوسازی شده اند. بعضی از مهمترین تغییرات در بازی دراگون فلایت عبارت هستند از:
سفارشات Crafting: این نوع سفارشات به بازیکنان اجازه می دهند تقریبا هر آیتم قابل ساخت را در مکان های حراجِ واسطه مانند سفارش دهند. به این معنا که بازیکنان با انتخاب مشخصه های مورد نظر، آیتم ها را سفارش سازی می کنند و از افراد دیگری می خواهند آن ها را بسازند. صنعتگرانی که این سفارش ها را دریافت می کنند، کمیسیون اندکی برای کار خود می گیرند.
تخصص ها: این موارد که در بازی با نام Specialisations شناخته می شوند، به شما امکان می دهند روی محدوده خاصی از رشته انتخابی خود تمرکز کنید. جزئیات زیادی در این مورد به اشتراک گذاشته نشده، اما می توان آن را شبیه انتخاب میان مهندسی Goblin یا Gnomish در سیستم قدیمی بازی در نظر گرفت.
آمار: چهار نوع Profession stats در بازی دراگون فلایت برای کارآمدی بیشتر ساخت و سازها در نظر گرفته شده است.

اینو حتما ببین  اینترنت مناسب برای بازی آنلاین

بازیکنان می توانند ابزاری را برای به دست آوردن پاداش آن ها مجهز کنند. این چهار نوع آمار عبارت هستند از:

 • الهام: بازیکنان x% شانس دارند تا الهام بگیرند و با مهارت بیشتری، دستورالعمل را درست کنند.
 • تدبیر: شما x% شانس دارید از واکنشگرهای قابل معامله کمتری مانند سنگ معدن استفاده کنید.
 • مالتی کرافت: بازیکنان x% شانس برای ساخت آیتم های اضافه دارند. مالتی کرافت فقط روی دستورالعمل های مربوط به اقلام قابل انباشت کار می کند.
 • سرعت ساخت: ساخت آیتم ها با x% سرعت بیشتر.

کیفیت: آیتم های ساخته شده از جمله مواد مصرفی، دارای 5 سطح کیفی جدید هستند. این سطوح با توجه به کیفیت متریال مورد استفاده، سطح مهارت شما و همچنین آمار ساخت و ساز تعیین می شوند. برای ابزار آلات Gears کیفیت بالاتر به معنای سطح بالاتر آیتم ها است. یعنی مواد مصرفی دیرتر تمام می شوند یا شارژ بیشتری خواهند داشت. مواد قابل جمع آوری مانند گیاهان، سنگ معدن و چرم نیز سه سطح کیفی جدید دارند که روی کیفیت آیتم هایی که با آن ها می سازید تاثیرگذار هستند.


کیف جدید حرفه ها در بازی دراگون فلایت

همانطور که اشاره شد، حرفه ها در بسته الحاقی جدید بازسازی شده اند. بنابراین برای نگهداری آیتم های قابل ساخت، به فضای زیادی نیاز خواهید داشت. به خصوص حالا که با کیفیت های مختلف آیتم ها در بازی روبرو هستیم.
کارگردان بازی در مصاحبه اخیر خود گفت: درست مثل برگه reagent bank در بانک شخصی خودتان در شهر فکر کنید. این یکی از اولین سوالاتی بود که مطرح شد و اعضای تیم اینطور به آن واکنش دادند که من هیچ فضای مناسبی ندارم. این بد است. لطفا آشغال های بیشتری به من ندهید تا در کیفم بگذارم.
کیف جدید Profession بسیار بزرگتر از کیف های قبلی خواهد بود، اما در مورد اینکه دقیقا چه تعداد اسلات دارد، صحبتی نشده است. به نظر می رسد کیف جدید شما را از تلاش زیاد برای نگهداری همه آیتم ها بی نیاز می کند. به گفته کارگردان بازی، نامحدود نیست، اما بزرگ است.

درخت استعدادهای جدید

استعدادها به ریشه های خود برمی گردند

دراگون فلایت با درخت استعدادها یا Talent Trees برمی گردد که شبیه درخت استعدادهای بسته الحاقی Mists of Pandaria می باشد. در حال حاضر، بازیکنان باید شش توانایی را برای تخصص خود انتخاب کنند. با انتخاب سه استعداد در هر ردیف. بازی دراگون فلایت سیستم استعداد پیچیده تری را به WoW اضافه می کند.
به جای اینکه هر کلاس، یک درخت برای تمام تخصص های خود دریافت کند، در دراگون فلایت یک درخت کلاس اصلی و یک درخت تخصصی اضافه خواهید داشت. بنابراین می توانید پروفایل ها را برای تنظیم درخت های استعداد مختلف ذخیره کنید و با توجه به کلاس یا تخصص خود، به راحتی میان آن ها جابجا شوید.


رابط کاربری 18 ساله در حال اصلاح است

دراگون فلایت اولین بازسازی بزرگ رابط کاربری را برای بازی World of Warcraft به همراه دارد. نمی توان از این واقعیت چشم پوشی کرد که رابط کاربری WoW کمی قدیمی به نظر می رسد. رابط جدید، ظاهری تمیزتر و ساده تر دارد و به شما امکان می دهد تک تک عناصر را در صفحه حرکت دهید.
درست مانند درخت استعدادها، می توانید پروفایل های رابط کاربری را ذخیره کنید. همچنین می توانید به طور خودکار یک تنظیم خاص برای تخصص های مختلف داشته باشید. برای مثال، وقتی در نقش شفادهنده یا healer بازی می کنید، فریم های پارتی و حمله به راحتی در یک نقطه روی صفحه نمایش قرار می گیرند. در حالی که در نقش DPS می توان فریم ها را جای دیگری برای مثال در کنار صفحه و دور از راه قرار داد.
بازنگری رابط کاربری UI نیاز بازیکنان به افزونه های WoW را به طور کامل برطرف نمی کند. فقط به آن ها امکان می دهد برای سفارش سازی های اولیه نیازی به آن ها نداشته باشند. به عبارت دیگر، بیشتر روی تجربه کلی بازیکنان تاثیرگذار است.


جادوگران، کشیش ها و سرکش ها می توانند از هر نژادی باشند

به طور سنتی، کلاس های شخصیتی به نژادی که انتخاب می کنید محدود می شوند. بعضی از آن ها مانند Druids در این مورد سخت گیرتر از کلاس های دیگر هستند. این سخت گیری همچنان در دراگون فلایت وجود دارد، اما در صورتی که بخواهید در نقش جادوگر، کشیش یا سرکش بازی کنید، می توانید هر نژادی را که می خواهید انتخاب کنید.
هشت ترکیب جدید نژاد/کلاس بازی دراگون فلایت عبارت هستند از:
جادوگر تائورون Tauren mage، جادوگر کوهستان تائورون Highmountain Tauren mage، کشیش کوهستان تائورون Highmountain Tauren priest، کشیش اورک Orc priest، سرکش تائورون Tauren rogue، سرکش کوهستان تائورون Highmountain Tauren rogue، سرکش درینای Draenei rogue و سرکش درینای لایت فورج Lightforged Draenei rogue.

اینو حتما ببین  ورود به بازی WoW Dragonflight و انتشار بسته ی آلفا دراگون فلایت

سیاه چال های جدید بازی دراگون فلایت

دراگون فلایت هشت سیاه چال جدید به بازی وارکرافت اضافه می کند که قفل چهار تای آن ها با رسیدن به سطح 70 باز می شوند. این سیاه چال ها عبارت هستند از:

 • Ruby Life Pools
 • Brackenhide Hollow
 • The Nokhud Offensive
 • Uldaman: Legacy of Tyr
 • Neltharus
 • The Azure Vault
 • Halls of Infusion
 • Algeth’ar Academy


تغییرات Mythic+ dungeon pool

در بسته الحاقی دراگون فلایت، استخر سیاه چال Mythic+ با تغییراتی همراه شده است. درست شبیه فصل چهارِ بسته الحاقی
Shadowlands، سیاه چال های قدیمی تر از بسته های الحاقی قبلی به خط سیاه چال ها ملحق می شوند.
توجه به این نکته اهمیت دارد که این تغییرات تاثیری در میزان دشواری سیاه چاله های normal، heroic یا mythic ندارند. بنابراین بازیکنان می توانند به تمامی هشت سیاه چاله جدید دراگون فلایت در سطح دشواری پایین تر در تمام بسته الحاقی دسترسی داشته باشند.
سیاه چاله های Mythic+ برنامه ریزی شده برای فصل اول دراگون فلایت عبارت هستند از:

 • Ruby Life Pools
 • The Nokhud Offensive
 • The Azure Vault
 • Algeth’ar Academy
 • Halls of Valor (Legion)
 • Court of Stars (Legion)
 • Shadowmoon Burial Grounds (Warlords of Draenor)
 • Temple of the Jade Serpent (Mists of Pandaria)


اولین Raid در بازی دراگون فلایت

دراگون فلایت در اولین Raid یا رویداد تاخت و تاز خود بازیکنان را با هشت باس مواجه می کند. این رویداد Vault of the Incarnates نام دارد و شامل باس های زیر می شود:

 

 • Eranog
 • Terros
 • The Primalist Council
 • Sennarth, The Cold Breath
 • Dathea, Ascended
 • Kurog Grimtotem
 • Broodkeeper Diurna
 • Raszageth the Storm-Eater
سیاه چال های جدید در داستان بازی دراگون فلایت

 

رویدادهای Raid بازی وارکرافت مخصوص بازیکنانی هستند که کاراکترهای آن ها به حداکثر سطح قابل دستیابی رسیده اند. در این صورت، تنها راه برای ارتقای بیشتر شخصیت ها، کسب تجهیزات بهتر و پاداش هایی است که فقط در Raid یافت می شوند. در بسته های الحاقی قبلی و جدید بازی، باس های Raid تجهیزات را با سطحی مشابه آیتم ها رها می کنند. همچنین دو باس آخر رویداد پاداش بیشتری به بازیکنان می دهند. به نظر می رسد باس های Raid در Vault of the Incarnates هر چه بیشتر پیشرفت کنید، جوایز بهتری به بازیکنان می دهند.


ماموریت های جهانی، شهرت و مسابقات اژدها

در فعالیت ها و مراحل انتهایی بازی Dragonflight بازیکنان شهرت کافی را برای مبارزه با جناح های مختلف پیدا می کنند. پاداش هایی که در این مراحل دریافت می کنید، تاثیر زیادی در آماده سازی و افزایش قدرت کاراکترها نخواهند داشت. در عوض، ترکیبی از جوایز تزئینی، حیوانات خانگی و آیتم های سفارشی سازی اژدها در اختیار شما قرار می گیرند. همچنین می توان به امتیازهایی اشاره کرد که موجب آسان تر شدن ماجراجویی شما در مناطق خاص می شوند.
دراگون فلایت ماموریت های جهانی را دوباره به بازی WoW برمی گرداند. بنابراین بازیکنان فرصت خواهند داشت مهارت اژدها سواری خود را در برابر سایر رقبا در Dragon Races نشان دهند.


بازگشت لوت گروهی در دراگون فلایت

بازی دراگون فلایت وارکرافت از Group loot یا لوت گروهی برای رویدادهای تاخت و تاز استفاده می کند. بازیکنان می توانند با فاصله گرفتن از لوت شخصی، از استخر لوت مشترک استفاده کنند. جایی که پس از شکست دادن باس ها، امکان انتقال یا مبادله جوایز و آیتم ها وجود دارد. به گفته کارگردان بازی، در حال حاضر باس های دراگون فلایت به این شکل کار می کنند. 


جمع بندی

بسته الحاقی جدید بازی World of Warcraft تغییرات زیادی را با خود به همراه دارد که طرفداران مجموعه را هیجان زده می کنند. دراگون فلایت در حال حاضر در سه نسخه Base، Heroic و Epic در دسترس قرار دارد. برای خرید دراگون فلایت وارد لینک درج شده شوید. 

منبع: pcgamer.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت سرداروو خوش آمدید
 • تمامی محصولات به صورت آنی بعد از پرداخت به شما تحویل داده می شود.
 • تمام محصولات با کمترین قیمت ممکن قیمت گذاری شده پس نگران قیمت ها نباشید
 • همه محصولات موجود در سایت بروز هستند
 • درصورت وجود مشکل در خرید یا هرگونه انتقاد یا پیشنهاد، از طریق تماس یا کانال دیسکورد و تلگرام با ما در ارتباط باشید.

برای یادگیری بیشتر این بازی میتوانید از ویدیو هایی که برای شما ارایه شده استفاده کنید و لذت ببرید.