تاریخچه بازی وارکرفت
تاریخچه بازی وارکرفت

دنیای وارکرافت (تاریخچه بازی وارکرافت: داستان بازی wow)

حتما نام بازی وارکرافت یا بصورت کامل تر، خرید بازی wow را شنیده اید. این بازی یکی از بازی های محبوب دنیاست که نسخه های متفاوتی از آن عرضه شده است. با sardarwow همراه باشید تا با تاریخچه بازی وارکرافت محبوبترین محصولات بلیزارد، از آغاز پیدایش تا نسخه های جدید آن آشنا می شوید.

آغاز ساخت بازی دنیای وارکرفت

کمپانی بلیزارد از سال 1991 بر ساخت بازی های خوب با طراحی عالی و قابلیت سرگرمی عالی تاسیس شد. این کمپانی در همان سال های اولیه فعالیت خود، به یکی از محبوب ترین سازندگان بازی های کامپیوتری تبدیل شد. محبوبیت این کمپانی بیشتر مدیون مجموعه بازی وارکرفت است. در ادامه با نسخه های مختلف این بازی و سیر تحویل و پیشرفت آن آشنا می شوید. با sardarwow همراه باشید.

وارکرفت: ارک ها و انسان ها (Orcs & Humans)- شخصیت های وارکرافت

در سال 1994 این بازی وارکرفت بعنوان اولین نسخه این بازی با نام ارک ها و انسان ها به سبک استراتژیک چند نفره برای سیستم عامل DoS مایکروسافت انتشار یافت. نسخه مکینتاش این بازی در سال 1996 انتشار یافت. در آن زمان، بازی های استراتژیکی دیگری نیز در جهان منتشر شه بود اما داستان زیبا و نوآوری های جذاب این بازی سبب محبوبیت و موفقیت بسیارزیاد این بازی شد. این نسخه بازی به سبک قرون وسطی بود و شخصیت هایی ازجمله جادوگران، سربازارن، دورزن و منجیق ها و سایر موارد به جذابیت و غنی بودن آن کمک بیشتری کردند.

وارکرفت: ارک ها و انسان ها

در این بازی، انسان ها (Human) در سرزمینی به نام آزروت (Azeroth) زندگی می کردند و روزگاری خوبی داشتند. روزی از روزها، از طریق دروازه ای از سرزمین ارک ها یعنی درانر (Draenor)، دروازه ای به کمک جادو باز شد و موجودات سبز رنگی به نام ارک ها به قصد تصرف وارد آزروت شدند. وقایع جنگ در این بازی در سرزمین هایی به نام استورم ویند (Stormwind) می گذرد که به جنگ اول در دنیای وارکرفت شهرت دارد. در این بازی صرفا نژادهای انسانی بعنوان مدافع سرزمین خود و ارک های مهاجم برای تصرف سرزمین آزروت حضور داشتند. فیلم وارکرافت و یکی از کتاب های وارکرافت روایت داستان این نسخه از بازی است.

 

اینو حتما ببین  معرفی داستان دراگون فلایت

دنیای وارکرفت ۲: امواج تاریکی (Tides of Darkness)

کمپانی بلیزارد پس از موفقیت در انتشار نسخه اول بازی وارکرفت، در سال 1995 نسخه دوم این بازی با نام جریان تاریکی را برای سیستم عامل 95 منتشر ساخت. این نسخه ادامه داستان موفق نسخه قبلی این بازی بود.
در نسخه 2 وارکرفت، بازی در سرزمین های دیگری از جمله لردران (Lordoran) و کازمودان (Khaz Modan) اتفاق اقتاد. در این بازی نژادهای دیگری از جمله دورف ها (Dwarf)، ترول ها (Troll)، گوبلین ها (Goblin) و الف های عالی (High Elf) به بازی اضافه شدند. حضور این نژادها باعث سبب ایجاد متحدین (Alliance)‌ و هورد (Horde) شد.

وارکرفت ۲: امواج تاریکی

داستان بازی نسخه ۲ وارکرفت درمورد ادامه تهاج م حمله ارک ها است. ارک ها در این نسخه استورم ویند را تصرف کرده و درحال گسترش تصرفات خود هستند. آنها به سمت آزروت لشکرکشی کرده تا دروازه های لردارن پیش می روند. در این بازی برای اولین بار از شیاطین با نام سارگراس (Sargras) استفاده می شود. در این بازی نواوری هایی همچون جنگ در هوا و دریا اضافه شد.

وارکرفت 2: آنسوی دروازه تاریک (Beyond the Dark Portal)

ادامه بازی قبلی وارکرفت در نسخه ۳ با نام آنسوی دروازه تاریک (Beyond the Dark Portal) در سال 1996 منتشر شد. در این بازی، یکی از شخصیت ها به نام گولدان (Gul’dan) از داخل به ارک ها خیانت کرده و یکپارچگی قبایل ارک از هم گسیخته شد. این از هم پاشیدگی برای انسان ها، درف ها و الف های عالی فرصتی را ایجاد کرد تا به هم بپیوندند و ارتشی واحد تشکیل داده و به جنگ با ارک ها بروند. در این جنگ موفق می شوند آنها را به داخل دروازه ای که از آن نفوذ کرده بودند بازگرداندن. این جنگ داستانی با نام جنگ دوم شهرت یافت.

بازی وارکرفت ۲: آنسوی دروازه تاریک
پس از وقوع و گسترش شبکه جهانی اینترنت در همان سال ها، کمپانی بلیزارد به فکر افتاد تا شبکه ای ایجاد کند که بازیکنان بازی وارکرفت بتوانند از سرتاسر جهان به هم متصل شده و بازی با یکدیگر را تجربه کنند. باتوجه به این هدف، در سال 1999 سرویس Warcraft Battle.net از سوی این کمپانی برای بازی وارکرفت معرفی شد.

 

اینو حتما ببین  نمادهای اژدها در بازی وارکرفت: دراگون فلایت

وارکرفت 3: پادشاهی آشوب (Reign of Chaos)

پس از چند سال تاخیر، در سال 2002 بلیزارد شاهکاری دیگر از ادامه نسخه های وارکرفت را منتشر ساخت که وارکرفت 3: پادشاهی آشوب (Reign of Chaos) نامیده شد. این بازی برای پلتفرم ویندوز انتشار یافت و توانست جوایز متعددی از جمله بهترین بازی سال را بدست آورد. این بازی تنها در ماه اول انتشار خود توانست 1 میلیون نسخه فروش داشته باشد و جمعا با فروش بیش از 4.5 میلیون نسخه تبدیل به پرفروش ترین و محبوب ترین بازی کل تاریخ بازی های رایانه ای تبدیل شود. در این نسخه نژادهای مختلفی ازجمله آنددها (Undead) تارون ها (Tauren)، نایت الف ها (Night Elf) و سایر موجودات آزروت به بازی اضافه شده اند.

بازی وارکرفت 3: پادشاهی آشوب

همچنین سرزمین های بیشتری ازجمله شمالگان (Northrend) و کالیمدور (Kalimdor) در بازی وجود دارند.
از ویژگی های جذاب نسخه 3 وارکرفت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گرافیک ساده، شاد و جالب ۳ بعدی
 • سادگی بازی و راحتی کنترل سربازان
 • صداگذاری عالی
 • تنوع سربازان
 • وجود قهرمانان با ویزگی های منحصربفرد
 • تعادل میان گروه های بازی

همچنین وجود امکان ارتقاء سطح برای قهرمانان و دیالوگ های زیبا که در اکثر کاراکترها و سربازان وجود داشت سبب جذاب و محبوب تر شدن این نسخه شد.

وارکرفت 3: تاج و تخت یخ زده (The Frozen Throne)

داستان این نسخه بازی مربوط به چند سال پس از پایان جنگ سوم میان انسان ها و ارک ها است. این داستان با ملاقات شبانه ترال (Thrall) با جادوگری سحرآمیز آغاز می شود که درمورد خطر بزرگی که در راه است خبر میدهد. در این بازی، آرتاس (Arthas) شاهزاده جوان لردان سعی می کند داروی طاعونی که مردمانش شهرش قربانی ان شده اند را بیابد. او در این مسیر مجبور می شود از دستوارت پدرش سرپیچی کند و تصمیمات سختی بگیرد و به شمالگان سفر کند و پا به تله ای خطرناک بگذارد که در انتظار اوست.

بازی وارکرفت 3: تاج و تخت یخ زده
در روند این بازی، روح آرتاس مصموم می شود در ادامه داستان با او اما برای نابودسازی شهر آزروت همراه خواهیم شد. پس از نابودی سیلورمون (Silvermoon) شهر افسانه ای الف های عالی، شیطان های نقره ای به جهان آزروت احضار می شوند. در ادامه این بازی، ارک ها را می بینیم که با عازم سرزمین های باستان شدند و قصدشان برپایی زندگی دوباره است که در آنجا متحدین جدیدی برای هورد (Horde) خواهند یافت. در این بازی داستانی، تعدادی از موجودات و سربازارن جدید به قسمت چند نفره این بازی اضافه شدند. همچنین قسمتی بعنوان طراحی نقشه در این نسخه اضافه شده که به کمک آن بازیکنان می توانند مرحله بازیشان را به سلیقه خود طراحی کنند.

 

اینو حتما ببین  فروشندگان timewalking وارکرافت را کجا بیابیم؟

 

بازی استراتژیک وارکرفت برای پلت فرم پی سی

این بازی در سال 2004 در ادامه داستان وارکرفت بازی چهارم از سوی بلیزارد برای پلتفرم های پی سی انتشار یافت. اما این نسخه به شکل یک بازی استراتژیک نبود بلکه به شکل سوم شخص بود که بصورت جهاز باز با نقش آفرینی چندنفره آنلاین بسیار وسیع طراحی شده بود. برای این بازی نیاز به اینترنت و یک سرور داشتید که تمامی بازیکنان از سراسر جهان جمع شده و با یکدیگر بازی کنند.

بازی استراتژیک وارکرفت 2004 برای پلت فرم پی سی
در این بازی نیازی به ایجاد ارتش برای ویران سازی پایگاه دشمن نبود. زیرا می توانستید در نقش یکی از سربازها آماده حمل یا دفاع شوید. اینجا بازیکنان آزاد بودند تا یکی از شخصیت ها از نژادها و کلس های موجود را درست کرده و در دنیای وارکرفت به هرکجا که می خواهند بروند. این بازی با انجام ماموریت هایی ساده از شخصیت های ازپیش تعریف شده شروع می شد و با پایان یافتن ماموریت مشخص شده، ارتقای سطح در اختیار بازیکن قرار می گیرند.
تمامی قهرمان ها در این نسخه می توانستند تا سطح 60 ارتقا داده شده و پس از ان قهرمانان در جستجوی ارتقای زره پوش و اسلحه با ماموریت های جمعی بزرگتری به چالش جدیدی وارد شوند. علاوه براینها، قسمتی به نام استعداد یا Talent وجود داشت که با انتخاب ویژگی های مختلف می توانستید قهرمان خود را از سار قهرمانان متفاوت بسازید. همچنین پچ بازی world of warcraft shadowlands و همچنین حیوانات دست آموزی همچون پت وارکرفت در این نسخه به این بازی اضافه شدند.

جهان وارکرفت: جنگ های صلیبی سوزان (The Burning Crusade)

سال 2007 نسخه جنگ های صلیبی سوزان وارکرفت انتشار یافته که با محبوبیت زیادی در جهان روبرو شد و قدرت محصولات بلیزارد را دوباره نمایان ساخت.

جهان وارکرفت: جنگ های صلیبی سوزان

در این نسخه تغییراتی ازجمله موارد زیر مشاهده می شد:

 • 10 لول به قهرمانان اضافه شده بود
 • بازکینان قابلیت ارتقا سطح داشتند
 • سرزمین جدیدی به نام اوتلند معرفی شد که یک سرزمین صخره ای معلق در فضا و بازمانده از دنیای درانر سرزمین مادری اورک ها بود.
 • مانت هایی که توان پرواز کردن داشتند به این بازی اضافه شده شدند
 • شغل جواهرسازی به این بازی اضافه شده بود
 • ۲ نژاد جدید به نام درانرها (Draener) برای متحدین و الف های خونی (Blood Elf) برای هورد اضافه شده بود.

در این نسخه محبوبیت وارکرفت بسیار زیاد بود و چون بازی در سرور بلیزارد پرداخت درون برنامه ای داشت، در سرتاسر جهان هزاران سرور رایگان راه اندازی شد. به همین دلیل، بازیکنان زیادی توانستند بازی در جهان وارکرفت را بدون نیاز به پرداخت هزینه تجربه کنند. در دیگر تغییرات این بازی، باز شدن جایی بودن که می توانیم مانت وارکرفت و حیوانات دست آموزمان را که بدست آودیم، نگهداری کنیم. و هیچ فضایی در کیف هایمان از این بابت اشغال نمی شود.

آیا بازی جدید ورلد اف وارکرافت کالکشن را دیده اید؟

دنیای وارکرفت: خشم پادشاه لیچ (Wrath of the Lich King)

یک سال پس از محبوبس ترین نسخه وارکرفت، نسخه جدیدی از این بازی به نام جهان وارکرفت: خشم پادشاه لیچ (Wrath of the Lich King) رونمایی و منتشر شد. این نسخه توانست فقط در سرورهای بلیزارد با 12 میلیون بازیکن به اوج شرکت کنندگان در زمان خود برسد.

دنیای وارکرفت: خشم پادشاه لیچ

از مهمترین نوآوری های این نسخه می توان موارد زیر را نام برد:

 • صداگذاری و دموهای عالی
 • خط داستان قدرتمند
 • دیالوگ های تاثیرگذار

در این نسخه، شمالگان آزروت به بازی اضافه شده بود و 10 لول دیگر هم بازی شده اند که قهرمانان می توانند تا سطح 80 خود را ارتقا دهند. یکی از قسمت های جالب که به بازی اضافه شد، اضافه شدن قسمت بدست آوردن امتیازهای اچیومن (Achievement Points) بود. با این ویژگی جدید، بازیکنان بیشتر مشغول می شدند و می توانستند امتیازات خود را به رخ هم بکشند. همچنین کلس جدیدی به نام شوالیه مرگ (Death Knight) به این بازی اضافه شد که برای بازی کردن با این کلس باید اول یک قهرمان سطح 55 در حساب کاربری شما وجود داشته باشد.

دنیای وارکرفت: کاتاکلیزم (Cataclysm)

در نسخه بعدی جهان وارکرفت: کاتاکلیزم (World of Warcraft: Cataclysm) که در سال 2010 منتشر شد، تغییرات زیادی بخصوص در نقشه دو قاره پادشاهی شرق (Eastern Kingdoms) و کالیمدور مشاهده می شد.

جهان وارکرفت: کاتاکلیزم

در این نسخه قسمت های زیادی به بازی اضافه شده که قبلا بسته بودند. قسمت هایی همچون Mount Hijal، Uldum، The Maelstro، Vashj’ir و به این نسخه بازی اضافه شدند. از افزونه های جدید این بازی، باز شدن مانت های پرنده در دو قاره قدیمی و اضافه شدن شغلی جدید به نام باستان شناسی (Archaeolgy)، گوبلین های هورد و گرگ نماها (Worgen) برای متحدین را می توان نام برد. شهرهای استورم ویند و اورگریمار هم تغییرات زیادی داشته و درمقایسه با نسخه های قبلی، ابعاد بزرگتری دارند. همچنین دو رید Zul’aman و Zul’group ارتقا و بروزرسانی داشته و تبدیل به دانجن شده اند.

اینو حتما ببین  اینترنت مناسب برای بازی آنلاین

 

دنیای وارکرفت: مه هایی از پانداریا (Mists of Pandaria)

در سال 2012 کمپانی بلیزارد به منظور جلب بازیکنان بیشتر با هدف گرفتن چین و کشورهای آسیای شرقی، نسخه بعدی خود با نام دنیای وارکرفت: مه هایی از پانداریا را به بازار عرضه کرد. این نسخه از فرهنگ چینی و آسیایی الهام گرفته بود، تاحدی که یک نژاد جدید با نام پاندارن (Pandaren) برای جنگ با متحدین و کسب افتخار برای هورد در این بازی گنجانده شده بود. همراه با این نژاد، کلس جدید راهب (Monk) که استاد هنرهای رزمی شرق دور بود، به این بازی اضافه شد.

دنیای وارکرفت: مه هایی از پانداریا
از سایر تغییرات این بازی می توان اضافه شدن 5 سطح دیگر به این بازی را نام برد که به کمک آن، قهرمانان می توانستند تا سطح 90 ارتقا داشته باشند. در این بازی، سرزمینی جدید به بازی اضافه شده که به پاندایا تعلق داشت. سیستم مبارزه حیوانات دست آموز (Pet Battle) یک بازی جدید بود که جدیدا آن را مشاهده می کردیم.

قلب سنگی: قهرمانان دنیای وارکرفت (Hearthstone: Heroes of Warcraft)

این بازی در نیمه اول سال 2014 بصورت یک بازی کارتی برگرفته از نژادها و شخصیت های وارکرافت از سوی بلیزارد منتشر شد. این بازی بصورت رایگان برای پلت فرم های مختلف ویندوز، مک، ios و اندروید عرضه شد. در مقایسه با سایر بازی های بلیزارد Hearthstone یک بازی آزمایشی بود که توسط تیم کوچکتری برطبق امتیاز کارت های کلکسیونی وارکرفت در شرکت توسعه یافت.

بازی HearthStone
گیم پلی Hearthstone در یک محیط گرافیکی عالی و زیبا به شکل نوبتی بین دو بازیکن انجام می شود و دو بازیکن باتوجه به قدرت های منحصربفرد هریک از کارت ها به یکدیگر حمله می کنند تا زمانی که میزان سلامتی حریف خود را به صفر برسانند. این بازی از کلس های وارکرفت برگرفته شده و به 9 عدد تقسیم می گردد: جنگجو، شکارچی، پالادین، جادوگر،‌جادکر سیاه، قاتل، شامان، کاهن و درید است. هریک از اینها قدرت های متفاوتی داشته و کارت های خاص خود را دارند.

وارکرفت: جنگ سالاران درانر (Warlords of Draenor)

در نیمه دوم سال 2014 پس از نسخه قلب سنگی وارکرفت، نسخه جدیدی به نام دنیای وارکرفت: جنگ سالاران درانر (World of Warcraft: Warlords of Draenor) از سوی بلیزارد منتشر شد. در این نسخه نوآوری های جدیدی به بازی اضافه شهد که شاید کمپانی بلیزارد بتواند دوباره بازیکنان بیشتری را دور خود جمع کند. در اوایل عرضه این بازی به بازار، بلیزارد بسرعت موفق شدن بازیکنان بسیار زیادی را جذب کند اما به همان سرعت نیز بازیکنان خود را از دست داد و این سیر نزولی بازیکنان ادامه داشت.

وارکرفت: جنگ سالاران درانر
در این نسخه، ارتقاء لول تا سطح ۱۰۰ باز شده بود و درانر سرزمین ارک ها پیش از انفجار و نابودی آنها اضافه شده بود. همچنین شخصیت هایی جدید همچون نرزول (Ner’zhul)، بلکهند (Blackhand)، گولدان (Gul’dan)، دوراتان (Durotan) پدر ترال و پدر گاروش گرام هیل اسکریم (Grom) در این بازی حضور داشتند. از نوآوری های این بازی، گسترش کمپ گریسون (Garrison)، کمپی بود که هر قهرمان بصورت جداگانه می توانست برای خود بسازد.

دنیای وارکرافت: لژیون (World of Warcraft: Legion)

نسخه بعدی وارکرفت با نام لژیون (World of Warcraft: Legion) در سال 2016 منتشر شد. در این نسخه، گلدان توانسته بود خود را به معبد سارگراس در جزایر شکسته (Broken Isles) رسانده و دروازه ای برای هجوم لژیون به آزروت بگشاید. اما بطور همزمان، دوباره هورد و متحدین برای نابودی دشمن واحد یکدیگر به سوی این جزایر در حرکت بودند.

دنیای وارکرافت: لژیون
بازیکنان در این نسخه می توانستند قهرمانان خود را تا سطح 110 ارتقا دهند. در این نسخه شاهد بهتر شدن سیستم Followers نسبت به قبل هستیم. همچنین یک کلس جدید به نام شکارچی اهریمن (Demon Hunter) به بازی افزود شده که بازیکنان برای باز کردن چنین شخصیت در این کلس باید یک قهرمان سطح 90 در حساب کاربری خودتان داشته باشید. یکی از تغییرات این نسخه، حالت افسانه ای دانجن ها است که درجه سختی آنها همیشه می تواند رو به افزایش باشد.

جهان وارکرفت: نبرد برای آزروث (Battle for Azeroth)

در این نسخه از دنیای وارکرفت، مبارزه برای آزروت (Battle for Azeroth) از بازی World of Warcraft است که در ادامه نسخه های قبلی این بازی در سال 2018 منتشر شد. در نسخه قبلی دیدیم که خبری از تهدید سارگراس و لژیون سوزانش نبود و حال، دو گره متحدین و هورد برای کسب قلمروهای بیشتر با هم مبارزه کردند. در اینجا بحث بر سر حاکمیت بر آزروت است. این باعث می شود آینده آزروت در آتش جنگی جعلی قرار گیرد. به گونه ای می توان گفت که هرکسی برنده جنگ بعدی شود به نوعی لطفی در حق لژیون کرده است.

جهان وارکرفت: نبرد برای آزروث
در این نسخه سرزمین های جدیدی اضافه شده که بر روی نقشه آزروت هنوز کشف نشده اند. سرزمین های جدید شامل امپراتوری برای Zandalar هورد و پادشاهی Kul Tiras برای متحدین در این نسخه بازی اضافه شده است. همچنین گروه های کوچک دیگری هم اضافه شده که مبارزه اصلی میان این دو گروه بر سر تصرف جزایر است. اگر میخواید لذت این بازی را تجربه کنید، پیشنهاد می کنیم حتما گیم تایم wow و دراگون فلایت را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت سرداروو خوش آمدید
 • تمامی محصولات به صورت آنی بعد از پرداخت به شما تحویل داده می شود.
 • تمام محصولات با کمترین قیمت ممکن قیمت گذاری شده پس نگران قیمت ها نباشید
 • همه محصولات موجود در سایت بروز هستند
 • درصورت وجود مشکل در خرید یا هرگونه انتقاد یا پیشنهاد، از طریق تماس یا کانال دیسکورد و تلگرام با ما در ارتباط باشید.

برای یادگیری بیشتر این بازی میتوانید از ویدیو هایی که برای شما ارایه شده استفاده کنید و لذت ببرید.