مقایسه بازی WoW با New World

اگر از علاقمندانِ بازی‌های ویدیویی در سبک MMORPG هستید، احتمالا نام بازی‌های مشهوری چون بازی ورلد اف وارکرافت و New World را شنیده‌اید. بازی World Of Warcraft یا WoW از عناوین معروف سبک MMORPG است، که به عنوان پرچمدار این سبک نیز، در بین طرفداران شناخته شده است‌. البته اخیرا بازی جنجال برانگیز New World با گرافیکی جذاب و در همین سبک، توانسته توجه بسیاری از گیمرها را به خود جلب کند و برخی آن را رقیبی قدرتمند برای وارکرافت بدانند!  به نظر شما بازی New World می‌تواند دنیای وارکرافت، کهنه حریف این سبک را، پشت سر بگذارد؟ پاسخ این سوال بهانه‌ای شد که به بررسی و مقایسه‌ بازی WoW با این رقیب تازه نفس بپردازیم. با sardarwow همراه باشید.

معرفی شرکت‌ سازنده بازی ها

بازی New World

تاریخ انتشار : ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۲۱

کمپانی : Amazon Game Studios

آمازون گیم یکی از زیر مجموعه‌های کمپانی بزرگ آمازون است و قبل از ارائه‌ی این بازی، تجربه‌ی انتشار چند عنوان دیگر را نیز در کارنامه‌ی خود دارد. هر چند از دیدگاه منتقدان و تجربه‌ی کاربران، این عناوین نتوانستند حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشند. همچنین بازی‌های مانند Crucible و Breakaway، نه تنها موفق نبودند، بلکه شکستی سنگین برای این استودیو به بار آوردند. می‌توان گفت بازی New World، اولین موفقیت بزرگ این کمپانی محسوب می شود.

 

اینو حتما ببین  دنیای وارکرافت (تاریخچه بازی وارکرافت: داستان بازی wow)

بازی World of Warcraft

تاریخ انتشار اولین نسخه : ۲۳ نوامبر ۲۰۰۴

کمپانی Blizzard

بلیزارد انترتینمنت یکی از زیر مجموعه‌های اکتیویژن بلیزارد است، که تا امروز به عنوان یکی از موفق‌ترین شرکت‌های بازی سازی در این صنعت به فعالیت پرداخته است. بازی‌هایی مانند Diablo، Starcraft و Overwatch از عناوین درخشان این کمپانی هستند که احتمالا اگر تا به حال آنها را تجربه نکرده‌اید، حداقل نامی از آنها شنیده‌اید! برای خرید wow که شامل کاراکترهای مختلف این بازی و گیم تایم با مهلت های زمانی مختلف است،‌ به لینک های درج شده مراجعه نمایید.

جالب است بدانید با اینکه همه‌ی این بازی‌ها تحسین شده‌اند، اما از دیدگاه منتقدان، بازی World Of Warcraft مهمترین بازی‌های این کمپانی محسوب می‌شود.
مقایسه بازی WoW با بازی New World، شاید از نظر زمانی مضحک به نظر برسد؛ اما فراموش نکنید با اینکه بیش از ۱۷ سال از انتشار اولین نسخه‌ی بازی WoW می‌گذرد، استودیو بلیزارد توانسته با انتشار آپدیت‌هایی موفق، آن را ارتقا داده و عنوان قدیمی ترین بازی در سبک MMORPG، که همچنان در حال بازی می‌باشد را، از آن دنیای وارکرافت کند.

 

مقایسه بازی WoW و New World از منظر داستان

بازی New World:‌ خط داستانیِ بازی از قرن ۱۸ میلادی و در یک اسکله، هنگامی که ملوان کشتی با جادوگری ملاقات می‌کند که به سرزمینی ناشناخته سفر کرده، آغاز می‌شود.

بازی New World

 

اینو حتما ببین  معرفی داستان دراگون فلایت

 

در ابتدای بازی پلیر کاراکتر خود را‌، که با ملوان همسفر شده، می‌سازد. در همین لحظه کشتی دچار سانحه شده و پلیر خود را در جزیره‌ای به نام Aeternum می‌یابد. این جزیره‌ی جادویی دچار نفرین مخرب خودش شده و کاربر وظیفه دارد این دنیای وحشی را آرام کند.

خرید دراگون فلایت وارکرافت را  پیشنهاد می دهیم.

متاسفانه در شروع بازی، روایت ضعیف ظاهر شده و پلیر به یکباره خود را در میان جزیره‌ای خالی از سکنه و سرگردان می‌بیند. سپس روند بازی این‌گونه پیش می‌رود که پلیر با جمع کردن متریال‌های مختلف، ماموریت‌هایی را به اتمام می‌رساند تا به شهر مرکزی وارد شود. هنگامی که به شهر وارد شد، می‌تواند انتخاب کند که به یکی از سه گروه زیر ملحق شود :

  • گروه Syndicate : فرقه‌ای مخفی از جادوگران است که با زیرکی به دنبال بصیرت، دانش پنهان و جادوهای ممنوعه‌ می‌باشند.
  • گروه Covenant : این گروه، متشکل از افرادی متعصب است. آنها عقیده دارند باید زمین را از زشتی ها و افراد مرتد پاک کرد تا آنگاه نور عدالت زمین را منور کند.
  • گروه Marauders : یک گروه نظامی بی رحم، که در مقابل ظلمی زانو نمی‌زنند. هدف آنها تبدیل جزیره به منطقه‌ای آزاد است.

بازی World of Warcraft: خط داستانی این بازی، به صورت دنباله‌دار و پیوسته، در ادامه‌ی قسمت‌های گذشته رقم می‌خورد و بدیهی است که روایت سینماتیک در هر نسخه متفاوت میباشد. به عنوان مثال آخرین بسته‌ی الحاقی دنیای وارکرافت، شدولندز را بررسی می‌کنیم.

 

بازی World Of Warcraft

داستان بازی با نبرد یکی از رهبران قدیمی هورد به نام سیلواناس و لیچ کینگ آغاز می‌شود. با توجه به داستان قسمت‌های قبلی، به خاطر بعضی از تصمیمات سیلواناس مردم علیه او شورش کردند؛ سپس سیلواناس با یورش به قلعه، در اقدامی ناباورانه، کلاه‌خود جادویی لیچ کینگ را شکسته و دروازه‌ی دنیای مردگان را باز می‌کند. اکنون سرزمینی جدید در قلمروی آزراث راه یافته به نام شدولندز (Shadowlands)!

 

اینو حتما ببین  نمادهای اژدها در بازی وارکرفت: دراگون فلایت

پلیر در ادامه‌ی بازی برای ساخت کاراکتر خود، با دو انتخاب روبرو می‌شود، آلیانس (Alliance) و هورد (Horde). پلیر با انتخاب هر کدام از این گزینه‌ها در جناح آن قرار گرفته و باید رو در روی گزینه‌‌ی دیگر پیکار کند.

روایت بازی بسیار جذاب به تصویر کشیده شده و از منطقه‌ی هر نژاد گرفته تا هر فعالیت پلیر در بازی، او را به سوی هسته‌ی اصلی داستان سوق می‌دهد. خرید گیم تایم وو را پیشنهاد می دهیم.

 

مقایسه بازی WoW و New World از منظر گرافیک و گیم پلی

بازی New World: این بازی در سبک واقع گرایانه، با بهره بردن از موتور گرافیکی Unreal Engine، جزئیاتی خیره‌کننده را به تصویر کشیده که پلیر هنگام بازی قطعا از آن لذت خواهد برد.

گرافیک بازی New World

سیستم نبرد در بازی New World، با دیگر بازی‌های این سبک متفاوت است. بدین صورت که به جای استفاده از سیستم Auto Attack، شاهد سیستم Elder Scrolls Online خواهیم بود. در نتیجه‌ی این سیستم مبارزاتی جذاب خلق خواهد شد و ضربات واقعی‌تر به نظر خواهند رسید. البته New World اولین بازی نیست که از این سیستم مبارزه بهره برده است. یکی از ضعف‌های بخش گیم پلی مبارزه‌ در این بازی، این است که به تعداد سلاح‌ها، مهارت در بازی وجود ندارد؛ همچنین متاسفانه سرعت Spawn، از زیبایی نبردها می‌کاهد.

 

اینو حتما ببین  مکان اوانت کیس در ورلد اف وارکرافت (دراگون فلایت) کجاست؟

 

بازی New World حالت های PVP و چند نفره‌ی مختلفی دارد و پلیر می‌تواند با ایجاد گروه‌های ۵ نفره، به نبردهای PVE نیز بپردازد. جالب است بدانید که سازندگان بازی، بخش World pvp بازی را، از World Of Warcraft الهام گرفته‌اند.

بازی World of Warcraft: بازی‌های WoW هیچگاه از لحاظ گرافیک فنی در سطح بالایی ارائه نشدند؛ اما از حیث گرافیک هنری همیشه در سطح خارق‌العاده و شاهکار، در صحنه حضور داشتند. در این بازی، پلیر از نمایشی انحصاری بهره می‌برد که او را وارد دنیایی تخیلی و بازی محور می‌کند. مبارزه با هیولاها، انجام ماموریت و تعامل با شخصیت‌های NPC از اجزای جدا نشدنی در دنیای وارکرافت هستند.

گرافیک بازی World Of Warcraft : Shadowlands

همچنین هر بسته‌ی الحاقی از این مجموعه، افزونه‌ و تغییراتی را به بازی القا می‌کند که روند گیم پلی را جذابتر می‌سازد. برای مثال در شدولندز، پلیر با تغییر سطح به سرزمین‌های متفاوتی وارد می‌شود. و حداکثر لول در این نسخه به ۶۰ کاهش پیدا کرده است. تعداد PVP ها به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرده و یکی از تغییرات جالب این نسخه این است که کاراکتر پلیر از هر نژادی باشد، می‌تواند در طول بازی به یک Death Knight تبدیل شود!

در مجموع می‌توان از این نسخه به عنوان یکی از بهترین گرافیک‌های هنری، که در چند سال اخیر در صنعت گیمینگ عرضه شده، نام برد.

 

اینو حتما ببین  فیلم وارکرافت (2016)؛ فیلم world of warcraft (دنیای وارکرافت)

 

در بازی WoW، قسمت‌های PVP و PVE گسترده‌تر و متنوع‌تر از New World به تصویر کشیده شده است. به گونه‌ای که پلیر در دنیای وارکرافت در بتل گراند به قلعه دشمن حمله می‌کند و در بتل گراند دیگر با نگه داشتن پرچم امتیاز بدست می‌آورد. همچنین تنوع در آرناهای دنیای وارکرافت، بازی را برای پلیر لذت بخش‌تر کرده است. برای مقایسه بازی WoW با New World، نباید از این مطلب چشم‌پوشی کرد، که با اینکه هر دو بازی در سبک MMORPG طراحی شده‌اند، اما تفاوت‌هایی در گیم پلی و گیم تایم این دو بازی دیده می‌شود. برای مثال New World از سبک Aiming (نشانه‌گیری) بهره می‌برد و WoW از سبک Targeting (مضمون قرار دادن).

مقایسه بازی WoW و New World از منظر گرافیک و گیم پلی

نتیجه‌گیری نهایی مقایسه

انکار نمی‌کنیم که بازی New World، در کنار تبلیغات بسیار و جنجال‌های فراوان، در سطح بالایی نسبت به دیگر بازی‌های آمازون قرار گرفته و قطعا به عنوان یک بازی جذاب خودش را اثبات کرده است. ولی این سوال مطرح است که آیا توانسته استانداردهای سبک MMORPG را جابجا کند و پا جای پای World Of Warcraft بگذارد؟ خیر!

با اینکه آخرین بسته‌ی الحاقی دنیای وارکرافت نیز با انتقاداتی روبرو شد، اما با گذشت بیش از ۱۷ سال، هنوز پلیرها را در دنیای خود پایبند و خود را در سطح اول بازی‌های این سبک حفظ کرده است‌. باید صبر کنیم و ببینیم New World نیز در آینده می‌تواند با آپدیت‌ها و بسته‌های الحاقی جدید، هواداران را با خود همراه کند؟

 

اینو حتما ببین  کتاب وارکرافت (12 کتاب world of warcraft از 5 نویسنده)

 

آیا درمورد بازی جدید 2022 دراگون فلایت و خرید لیچ کینگ چیزی می دانید؟

امیدواریم در مقایسه بازی WoW و New World، نکات مفیدی را بررسی کرده باشیم. اگر علاقه دارید آخرین بسته الحاقی از بازی WoW را تجربه کنید، می‌توانند این نسخه از بازی، یعنی World Of Warcraft : Shadowlands را از سایت ما خریداری کرده و در دنیای شگفت انگیز وارکرافت قدم بگذارید. همچنین با خرید گیم تایم درحال حاضر می توانید بیشترین لذت را از این بازی تجربه کنید.

بازی ورلد اف وارکرافت collection را نیز ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت سرداروو خوش آمدید
  • تمامی محصولات به صورت آنی بعد از پرداخت به شما تحویل داده می شود.
  • تمام محصولات با کمترین قیمت ممکن قیمت گذاری شده پس نگران قیمت ها نباشید
  • همه محصولات موجود در سایت بروز هستند
  • درصورت وجود مشکل در خرید یا هرگونه انتقاد یا پیشنهاد، از طریق تماس یا کانال دیسکورد و تلگرام با ما در ارتباط باشید.

برای یادگیری بیشتر این بازی میتوانید از ویدیو هایی که برای شما ارایه شده استفاده کنید و لذت ببرید.